Wii-DS in 2008
De crew begon 2008 met het voornemen om het rustiger aan te doen. We wilden in 2007 te veel binnen een te korte tijd. Hierdoor kregen we kort een sponsor en konden we onze beloften niet waarmaken wat betreft het Smash Bros. toernooi. Met een beter gevoel kijken we terug op 2008 waarin we onze members regelmatig blij maakten met prijsvragen. De bezoeker stond namelijk voorop in 2008. In 2008 hebben we gepresteerd om meer dan honderd recensies te plaatsen op de website en de constante stroom van artikelen hebben we natuurlijk te danken aan de uitgevers die massaal recensie-exemplaren opstuurden. De games stonden in het begin van het jaar tot aan het plafond bij Quint thuis opgestapeld, wachtend op een oordeel van een Wii-DS crewlid!

De games voor 2009 liggen klaar!
Sociaal
Quint werd het opsparen van games een beetje zat en aangezien de Wii in populariteit steeg moest er crew bijkomen. De nieuwe aanwinst was Shino, maar net als ieder ander crewlid is ook zijn profiel tegenwoordig voorzien van zijn echte naam: Duncan. Mike Dobbe is letterlijk en figuurlijk voor een blauwe maandag crew geweest bij Wii-DS. We zullen er nooit achterkomen waarom hij in een flits binnenkwam en weer wegging. Timo, Rutger, Joost, Johannes, Benjamin, Duncan, Michiel, Hans, Theun, Tom, Quint, Richard B, Paul, Sander, Paul S, Erik en Marcel. Een aantal namen zul je veel tegen zijn gekomen boven de artikelen en op het forum. Een aantal anderen houden zich het liefst bezig achter de schermen.
Gamers zijn sociaal en de Wii-DS crew bewees het met twee gezellige redactie-etentjes in 2008. Één in april van het jaar en de ander in oktober. Bij de laatstgenoemde werden Quint, Johannes, Rutger, Duncan, Sander en Marcel om zes uur door de NS afgeleverd op Utrecht Centraal. Aangezien de gids (Paul) niet aanwezig was, strompelde het gezelschap door Utrecht op zoek naar een eettent. In de eerste gelegenheid werd er gezellig gebabbeld. Het eten op de menukaart was echter nogal eenzijdig waardoor we na een levensgevaarlijke tocht over een smal Utrechts trappetje belandde in een Steak House. Het was een leuke aangelegenheid, maar er werden tegelijkertijd belangrijke zaken besproken. Wat moeten we toch aan met al die casual gamers en hoe zal Wii-DS er in de toekomst uitzien? Met welke uitgevers gaan we in zee en nog belangrijker: hoe behouden we onze eigen mening?

2008 in schrift
De mening van onze crew is namelijk de fundering van Wii-DS. Het komt niet alleen naar voren in de recensies, maar net zo zeer in columns en andere artikelen. De verschillende gedachten en ideeën leverden mooie artikelen op. Met name Theun schreef zich suf aan spraakmakende schrijfsels. Ik noem bijvoorbeeld zijn faalangst voor Super Smash Bros. Brawl en het feit dat Nintendo de laatste tijd nogal kleurloos is. Ik voelde het mijn plicht om jullie dit jaar iets bij te brengen over het reilen en zeilen van Capcom. Joost daarentegen schreeuwde om aandacht met zijn column getiteld: BRAWL!, ons IQ is waarschijnlijk niet hoog genoeg om zijn hersenspinsels en gedachtegangen te ontrafelen. Theun schreef verder in mei al over het gebrek aan hardcore titels en was daarmee waarschijnlijk de eerste van Nederland! De banden tussen Wii-DS en de publishers zijn sterker dan ooit. We blijven echter kritisch, zo ook Johannes die de misstanden bij Ubisoft aan de kaak stelde.
Prijsvragen
Het is opmerkelijk wat je als Nederlandse website allemaal voor elkaar kunt krijgen. We werden niet alleen overladen met games om te recenseren en persberichten om te publiceren, maar we kregen ook een dijk aan prijsvraagmateriaal. Wii-DS werd ook diverse malen uitgenodigd door uitgevers om op bezoek te komen. Zo hebben Quint en Paul rond de tafel gezeten met Ubisoft om daar allerlei zaken te bespreken. Het Wii Music uitje ging helaas wegens ziekte van een Nintendo medewerkster niet door.
We mochten in 2008 de volgende games en goodies weggeven en willen nogmaals de prijswinnaars feliciteren en Ubisoft, Nintendo, SEGA en Electronic Arts bedanken voor het beschikbaar stellen van de prijzen!
Events
De evenementen waren dit jaar minder spectaculair dan anders, maar gaven ons toch leuk materiaal om over te schrijven. We berichtten aan het begin van het jaar uitvoerig over de E3 met een vooruitblik en later ook een terugblik. In oktober vond in ons kikkerlandje het First Look event plaats, waar Duncan en Theun een voorproefje kregen van de games die de afgelopen wintermaanden in de winkels terecht zijn gekomen. 2008 sloot voor de game-industrie af met een prachtige Tokyo Game Show en de Nintendo Fall Conference. We kregen eindelijk nieuwe games te zien zoals Sin & Punishment 2 en Mario & Luigi 3. Een kleine greep uit de games waar we in 2009 naar uit kunnen kijken!
Smash Bros en Mario Kart!
De kritische noot voerde de boventoon in 2008. Nintendo liet ons echter niet met lege handen zitten. De meeste Wii titels waren lang verwachtte vervolgen van populaire franchises. De grootste verrassing van 2008 was voor mij persoonlijk WiiWare. De launch line-up was erg sterk met games als Lost Winds en Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King. De game Super Smash Bros. Brawl kwam echter het meeste ter sprake aan het begin van 2008. Het lange wachten op de Europese release en de Super Smash Bros. Dojo!!, die menig Smash Bros. fan dagelijks voorzag van een bericht maakte het wachten nóg ondragelijker. We besloten om een uitgebreide feature te schrijven voor het spel. Een artikel dat niet zonder slag of stoot geschreven werd en ons tot in de late uurtjes bezig hield. Met een beschrijving van de geschiedenis, characters, Pokémon en assist trophies van het spel werd de Smash Bros. kennis van menig Wii-DS bezoeker bijgespijkerd. Rutger ging nog een stap verder met zijn stukje over competitief Super Smash Bros. spelen en uiteraard was er tevens een recensie! Aangezien we bij Wii-DS dol zijn op SEGA games, werd ook nog even in de toekomst van Sonic gekeken.
We zien onszelf graag als nummer één op het gebied van Wii en DS. De reputatie van gamejournalisten is meestal niet al te best. Het wordt ons vaak verweten dat we games waar we over schrijven nauwelijks gespeeld hebben of dat we op zijn zachts gezegd geen ervaring hebben op games gebied. Een moeilijk te doorbreken cliché waar vooral veel websites mee te maken hebben. De Wii-DS crew kan echter wel degelijk gamen. Het zijn niet alleen de contacten met de beste Super Smash Bros. spelers, maar ook onze eigen vaardigheden. Hoofdredacteur Quint versloeg in een zenuwslopende(voor de competitie dan - Quint) Mario Kart Wii wedstrijd een groep bestaande uit Nederlandse gamejournalisten en medewerkers van Nintendo. Hij was de gelukkige winnaar van de Mario Kart Wii Cup April 2008!

Quint was overduidelijk de winnaar!
Wereldprimeurs
Nu we toch met Quint bezig zijn - onze hoofdredacteur wist in juni 2008 het telefoonnummer te bemachtigen van Ben Le Rougetel, PR-manager van Capcom Europe. De hoofdreden was om een recensie-exemplaar van Okami aan te vragen, maar het feit dat daarvoor helemaal naar Londen moest worden gebeld, zegt natuurlijk al genoeg. De distributiepartner van Capcom in de Benelux was namelijk onbekend en er was geen spoor van Okami in de winkels. Was de release uitgesteld of was er iets anders aan de hand? Quint ging op onderzoek uit en na het plegen van een aantal telefoontjes kwam hij bij meneer Le Rougetel terecht. Na een kort telefoongesprek konden we een wereldprimeur bezorgen: iets wat we al eerder dat jaar deden met de Europese release van Mario Kart Wii en later in het jaar met de Europese release van Fire Emblem: Shadow Dragon.
Stay tuned!
In 2009 hoopt Wii-DS nog veel meer voor elkaar te krijgen. De redactie is de huidige look van de site bijvoorbeeld ook een beetje beu…
Vanacht de 1e review van 2009.....
Je weet waar je ze moet vinden....
Allemaal gelukkig nieuw jaar!!