E3 2011 Nintendo Persconferentie Live Blog Special | 07 juni 2011 13:37 | Auteur: Marcel

Nintendo zal vanavond live een nieuwe console onthullen!

The Legend of Zelda: Skyward Sword, Super Mario 3D en Kid Icarus zijn zomaar drie titels die we ongetwijfeld vanavond in actie gaan zien tijdens Nintendo's E3 persconferentie. Na de teleurstellende Kinect-show van Microsoft, het Battlefield 3 geweld van EA, de podiumclown van Ubisoft en de imposante PlayStation Vita die slechts $249 gaat kosten, is het tijd voor Nintendo om een gloednieuwe next-generation console te onthullen in het Nokia Theatre in LA. Nintendo president Satoru Iwata is aangekomen in Los Angeles en Tweet via het Twitter-account van Nintendo of America over de laatste ontwikkelingen. Shigeru Miyamoto maakt eveneens een opwachting en als we Zelda-producent Eiji Aonuma mogen geloven dan staat er naast The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D en The Legend of Zelda: Skyward Sword nog een nieuwe Zelda-titel klaar om het 25-jarig jubileum van de serie te vieren. De gamejournalisten die momenteel nog op één oor liggen, speculeerden eerder over een mogelijke GTA V-onthulling tijdens Nintendo's conferentie.

De E3 persconferentie van Nintendo belooft een spectaculaire show te worden die vanavond om 18:00 van start gaat en eindigt om 20:00. Je kunt het evenement live volgen via de speciale E3-website van Nintendo en wij van N1ntendo houden je op de hoogte met live-updates:

*De Nintendo E3 persconferentie begint om 18:00, mis het niet!*

• 18:00 - De livestream doet het nog niet.
• 18:02 - De livestream doet het nog steeds niet.
• 18:03 - De verbinding is gemaakt! We hebben beeld, maar geen geluid.
• 18:04 - En nu hebben we ook geluid.
• 18:04 - De presentatie begint met een vooraf opgenomen filmpje. Er volgt wat gehype 'achter de schermen'.
• 18:05 - De presentatie begint en de camera gaat terug naar de Nokia Theatre.
• 18:06 - Er wordt een The Legend of Zelda-montage-filmpje getoond met een live orkest. We zien allerlei Zelda-games langskomen van de afgelopen 25 jaar.
• 18:08 - Het is een behoorlijk lang filmpje! Hij draait nog steeds.
• 18:09 - We zien nieuwe footage van The Legend of Zelda: Skyward Sword. Link vliegt onder andere op een vogel boven de wolken en een meisje wat op Zelda lijkt, valt de diepte in, de mond in van een groot monster.
• 18:10 - Shigeru Miyamoto komt op het podium. Hij begint te praten over het 25-jarig bestaan van The Legend of Zelda.
• 18:12 - Miyamoto praat over het live-orkest wat voor het podium staat en zegt dat hij het geweldig vindt passen bij The Legend of Zelda. Hij vraagt of ze wat Zelda-deuntjes live kunnen spelen en dat gebeurt ook.
• 18:13 - Het deuntje van Zelda's Foutain wordt gespeeld.
• 18:13 - Het deuntje van het pakken van een item wordt nog een keer gespeeld, maar sommige muzikanten spelen opnieuw Zelda's Fountain. Uiteindelijk komt het toch goed.
• 18:14 - The Legend of Zelda: Link's Awakening is aangekondigd als Nintendo eShop-game als eerste Game Boy Color-game voor de Virtual Console. Hij is downloadbaar vanaf vandaag.
• 18:15 - Er wordt gesproken over The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D en diens vernieuwingen. De game is, zoals bekend, verkrijgbaar vanaf 17 juni 2011 in Europa.
• 18:16 - The Legend of Zelda: Four Swords Adventures aangekondigd als gratis download voor de Nintendo DSi. De game wordt speelbaar met vier spelers. Dit is mogelijk het 25th Anniversary-project, gezien het logo in de achtergrond staat bij de aankondiging.
• 18:17 - The Legend of Zelda: Skyward Sword wordt eind dit jaar wereldwijd gelanceerd.
• De game wordt gelanceerd met een Wii Remote volledig in Zelda-stijl.
• 18:18 - Een ander onderdeel van The Legend of Zelda: 25th Anniversary is dat Nintendo wereldwijde concerten zal geven in elk contintent in de herfst. We kunnen later meer informatie verwachten omtrent deze concerten.
• 18:19 - Er worden ook twee nieuwe Zelda CD's gelanceerd. De eerste is de soundtrack van The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, welke gratis wordt gegeven aan de eerste Club Nintendo-members die de game registeren.
• 18:20 - De tweede CD heeft te maken met de 25th Anniversary en wordt uitgebracht ten tijde van The Legend of Zelda: Skyward Sword.
• 18:20 - Er worden meerdere mensen op het podium gehaald die te maken hebben met The Legend of Zelda-serie, waaronder Aounuma.
• 18:21 - Ze worden bedankt, er wordt geklapt, het orkest begint weer te spelen en ze lopen het podium af.
• 18:22 - Satoru Iwata komt het podium op, de Nintendo-president.
• 18:23 - Iwata begint een speech over gaming in het algemeen. Waar, wanneer en hoe we het spelen zijn drie kernvragen volgens hem.
• 18:24 - Hij praat over Nintendo's nieuwe console die moet zorgen voor de ultieme ervaring. 'Deeper' en 'wider' zijn de kernwoorden voor de nieuwe console.
• 18:24 - De games worden 'deeper' dan we ooit hadden kunnen bedenken en ze kennen een 'wider' appeal.
• 18:24 - Hij zegt dat de console later in de conferentie bekend zal worden gemaakt.
• 18:25 - Hij praat nu verder over de Nintendo 3DS en diens software.
• 18:25 - Iwata loopt het podium af en we zien een korte trailer van Mario Kart 3DS.
• 18:26 - We zien nu een korte trailer voor Star Fox 64 3D.
• 18:26 - We zien nu een korte trailer van Super Mario 3DS en we zien Mario veranderen in de Raccoon.
• 18:26 - We zien een korte trailer van Kid Icarus: Uprising.
• 18:26 - We zien een korte trailer van Luigi's Mansion 3DS - de aankondiging is officieel!
• 18:27 - De trailers zijn opgehouden.
• 18:27 - Reggie Fils-Aime, de Amerikaanse Nintendo-president, komt het podium op.
• 18:27 - 'Look. We hear you. You want what you've always wanted.'
• 18:27 - Nog meer one-liners volgen.
• 18:27 - Ook Reggie teast de nieuwe console, maar gaat verder over de Nintendo 3DS.
• 18:28 - Hij praat over de nieuwe Nintendo 3DS-titels die ook speelbaar zijn op de beursvloer. Hij zegt dat het er vijf zijn (Mario Kart 3DS, Star Fox 64 3D, Super Mario 3D, Kid Icarus: Uprising en Luigi's Mansion 3DS).
• 18:29 - Er wordt een nieuwe, uitgebreide trailer getoond van Mario Kart 3DS.
• 18:30 - We zien de Mario Karts voorzien worden van delta-vliegers op sommige stukken. Er wordt ook onderwater gereden.
• 18:30 - We zien Karts met zeer grote wielen. De levels lijken zeer divers en uitgebreid.
• 18:31 - Mario Kart 3DS ligt in het einde van 2011 in de winkels.
• 18:31 - Nu gaat het over Star Fox 64 3D.
• 18:32 - Er wordt live video-chat bijgehouden wanneer je in de multiplayer speelt, zodat je elkaars reactie kunt zien. De game komt in september uit in Amerika. Er wordt geen Europese datum genoemd.
• 18:32 - Nu gaat het over Super Mario 3D. 'Dit is de eerste 3D Super Mario die vanaf het begin af aan is gemaakt voor een handheld'
• 18:33 - We zien een nieuwe trailer voor Super Mario 3D.
• 18:33 - We zien Mario de Raccoon Suit aandoen. We zien een kleine Mario. We zien één van de Koopalings, of het is een Boom-Boom.
• 18:33 - We zien Mario een ster pakken, we zien Bowser en we zien op het laatst de vuurbloem terugkomen.
• 18:34 - Super Mario 3D ligt ook aan het eind van 2011 in de winkels.
• 18:34 - Nu gaat het over Kid Icarus: Uprising.
• 18:35 - We zien vier spelers in de Kid Icarus: Uprising-demo. Multiplayer is hiermee bevestigd.
• 18:36 - We zien Kid Icarus AR-kaarten. Een heleboel kaarten, that is.
• 18:36 - Kid Icarus kent een drie tegen drie multiplayer-modus.
• 18:37 - De AR-kaarten worden ingezet voor gevechten. De game ligt 'later dit jaar' in de winkels.
• 18:37 - Nu gaat het over de 'nieuwe' game: Luigi's Mansion 2, voor de Nintendo 3DS.
• 18:37 - Luigi's Mansion 2 is geen remake, maar een volledig nieuwe game.
• 18:38 - We zien een uitgebreide trailer met Luigi en zijn oude vertrouwde stofzuiger, zoals op de GameCube het geval was.
• 18:38 - De game kent niet één nieuwe 'mansion', maar meerdere.
• 18:39 - Nu worden er third-party-games getoond. We zien Resident Evil: The Mercenaries 3D, Mario & Sonic op de Olympische SPelen - Londen 2012, Ace Combat 3D, Tetris 3D, Cave Story 3D, Resident Evil: Revelations, Driver: Renegage, Pac-Man & Galaga Dimensions en...Tekken 3D! Ook zien we Metal Gear Solid: Snake Eater 3D.
• 18:40 - Reggie praat nu verder over de eShop die vanaf vandaag beschikbaar is.
• 18:41 - Er wordt gesproken over de 'Virtual Console' van de eShop, die begint met de Game Boy en Game Boy Color.
• 18:41 - Reggie praat nu over Excitebike 3D welke tijdelijk gratis te verkrijgen is.
• 18:42 - Nu praat hij over Pokémon en de Pokédex.
• 18:42 - Reggie praat over de Pokédex 3D en legt het doel uit: je moet alle Pokémon proberen te verzamelen door ze op verschillende wijze te bemachtigen: via AR, SpotPass of via vrienden.
• 18:44 - Nu praat Reggie over de nieuwe console.
• 18:44 - Hij praat over de naam 'Wii' en dat de naam zo belangrijk was.
• 18:45 - Reggie praat nu over de nieuwe console-naam. Het is 'Wii U'.
• 18:45 - 'Unique' en 'Utopian' worden genoemd als mogelijke afkortingen.
• 18:46 - de nieuwe controller wordt getoond. Het is inderdaad een controller met een 6.2 inch scherm. Hij lijkt erg veel op de mock-ups die eerder zijn getoond, maar is volledig wit.
• 18:47 - We zien een promo-filmpje voor de Wii U. Gamen op de TV kan doorgezet worden naar het scherm op de controller. Je kunt hierdoor ook enkel spelen op de controller.
• 18:48 - We zien dat de Wii U ook motion controls kent.
• 18:48 - De Wii U-controller kan ook gecombineerd worden met de Wii Zapper.
• 18:48 - We zien de Wii U-controller gebruikt worden als inzoomer voor een sniper rifle, golven, videochat, internetbrowser en meer.
• 18:49 - We zien een teaser van een nieuwe The Legend of Zelda met HD-graphics. Release: 2012.
• 18:50 - Iwata staat weer op het podium en legt uit dat er nu mogelijk meer vragen zijn gekomen dan antwoorden.
• 18:50 - De Wii U is te gebruiken met allerlei accessoires van de Wii. Bijvoorbeeld de Balance Board.
• 18:51 - De controller kent ook een rumble-feature. Maar ook twee analoge sticks, twee schouderknoppen, een microfoon, speakers, een accelerometer, een gyroscoop, een camera en een touchscreen.
• 18:52 - Iwata zegt dat het duidelijk moet zijn dat het niet gemaakt is als nieuwe handheld.
• 18:53 - Het scherm is in staat om Full HD-graphics weer te geven.
• 18:54 - De 'U' in 'Wii U' draait ook omdat de controller voor iedereen is. Ook 'for u'.
• 18:55 - Er volgt een filmpje met Shigeru Miyamoto.
• 18:56 - Hij legt uit dat de nieuwe console veel nieuwe mogelijkheden biedt. Dit is een Iwata Asks en meer info volgt later.
• 18:57 - Een nieuwe Super Smash Bros. is aangekondigd voor zowel de Nintendo 3DS als de Wii U. De software zal in zekere mate samenwerken. Meer informatie volgt 'later', gezien Sakurai op dit moment nog bezig is met Kid Icarus: Uprising.
• 18:58 - De Wii U zal acht speelbare, interactieve demonstraties kennen. Het zijn geen prototype-games, maar echt interactieve demo's.
• 18:59 - We zien een demo van een vogel met hele hoge kwaliteits-graphics.
• 18:59 - De demo is een filmpje en duidt op de mooie graphics van de nieuwe console.
• 19:00 - New Super Mario Bros. Mii is ook een tech-demo waarin je met je eigen Mii langs Mario kunt spelen op zowel de Wii U-controller als op TV.
• 19:01 - Reggie laat meer tech-demo's zien met onder andere multiplayer-mogelijkheden.
• 19:02 - Reggie laat een shooter-prototype zien die samenwerkt met de Wii Remote. Hij zegt nogmaals dat het hier niet om echte games gaat.
• 19:03 - Lego City Stories als eerste echte game aangekondigd voor Wii U en de Nintendo 3DS. Het is een 'open world' actie-game.
• 19:04 - Nu zien we een hoop ontwikkelaars die praten over de nieuwe console. We zien Peter Moore, Warren Spector, Yves Guillemont en nog veel meer.
• 19:05 - Batman: Arkham City komt naar de Wii U. Darksiders II ook. Ook een nieuwe Assassin's Creed, Tekken en Ghost Recon: Online komen er op uit.
• 19:06 - We zien ook Aliens: Colonial Marines van SEGA die op de Wii U verschijnt.
• 19:07 - Ook Metro: Last Light komt op de Wii U uit.
• 19:07 - We zien een nieuwe editing-mode in een nieuwe Tekken.
• 19:08 - Ninja Gaiden 3: Razor's Edge komt naar de Wii U.
• 19:08 - De CEO van EA komt het podium op.
• 19:09 - Hij praat over de 'briljante' HD-graphics die de Wii U kan laten zien.
• 19:10 - Hij praat over Madden NFL en Battlefield op de Wii U.
• 19:11 - Need for Speed en Harry Potter zien we ook langskomen.
• 19:11 - Ook The Sims zien we.
• 19:12 - EA zegt dat ze uitkijken naar het uitbrengen van games op de nieuwe console.
• 19:12 - Reggie komt terug. Hij wil graag dat we stil staan bij vier systemen: Nintendo DS, Nintendo 3DS, Wii en Wii U.
• 19:13 - Reggie zegt opnieuw dat er acht interactieve demo's speelbaar zullen zijn voor de Wii U.
• 19:14 - Reggie praat verder over de vele coverage die ze online zullen hebben over de nieuwe aankondigingen.
• 19:15 - De show is afgelopen.

Degenen die de show gemist hebben, kunnen hem hieronder rustig nog eens bekijken:

Next articleAmerika kent CGI-reclame voor The Legend of Zelda: Ocarina of... Previous article[E3] Beelden live demonstratie Rayman Origins

Reacties van gebruikers

Avatar
MVG | 07 juni 2011 14:04 | #198975
Ben erg benieuwd wat Nintendo allemaal in petto heeft. Kan wel eens erg verrassend worden allemaal. Nintendo houdt dingen erg graag geheim tot het allerlaatst, zoals al vaak bleek.

Kan wel eens de grootste E3 tot nu toe worden voor Nintendo. De inzet is hoog en er hangt veel van af. Kom maar op! Smile
Avatar
(Prince) Shadow | 07 juni 2011 14:13 | #198977
oeh nog een zelda! 3ds of wii?
mss is dit die rare paper zelda titel die een tijdje terug werd gepost.
Avatar
!!Luigi!! | 07 juni 2011 14:13 | #198978
Dit is één van de weinige E3's waar ik echt geen flauw idee heb waar Nintendo mee gaat komen. Zowel qua hardware als software hebben ze het allemaal erg mysterieus weten te houden. Het kan alle kanten op gaan. Laat maar komen Very Happy
Avatar
vitom10 | 07 juni 2011 15:02 | #198981
Last for the best Very Happy
Avatar
Wessel | 07 juni 2011 15:04 | #198983
collapse
Hoe lang duurt zoiets ongeveer?
Avatar
Quint | 07 juni 2011 15:13 | #198987
Reactie op post #198983 van Wessel
collapse
Hij duurt twee uur, dus tot 20:00.
Avatar
The_Gamer | 07 juni 2011 15:56 | #198995
Reactie op post #198987 van Quint
Twee uur, best lang! Zo mag ik het horen!
Avatar
Vikmanius | 07 juni 2011 15:57 | #198996
Reactie op post #198987 van Quint
Really? Ik dacht eerst ook twee uur, maar toen zag ik overal bronnen staan dat het maar een uur duurt. Hoop natuurlijk twee uur Smile
Avatar
christian | 07 juni 2011 15:31 | #198990
Very Happy chill
Avatar
merool | 07 juni 2011 16:48 | #199003
slechts 250 euro ?? ze zyn gek .
Avatar
koalaap | 07 juni 2011 17:05 | #199005
collapse
Ik moet werken ;(.
Moet ik vanavond weer uren door alle nieuwe informatie bladeren...
GEWELDIG =D.
Keek het natuurlijk wel liever live. Is er ook de mogelijkheid het ergens terug te zien?
Avatar
maaslander | 07 juni 2011 19:43 | #199035
Reactie op post #199005 van koalaap
op de site waar je het ook live kon volgen.
Avatar
Nintendo_gamer | 07 juni 2011 17:46 | #199006
Spannend!
Avatar
Ruben | 07 juni 2011 17:55 | #199007
Wat spannend! Ik heb speciaal moeten lopen om op tijd thuis te zijn. Maar het is de inspanning meer dan waard!

Ik ben echt razend benieuwd, net als jullie ook ongetwijfeld! Ik kan haast niet geloven dat ik binnen enkele minuten weet hoe 'Project Café' er uitziet! En ik zou ook graag een mooie trailer me meer info over Zelda Skyward Sword zien. Wat hoogstwaarschijnlijk wel zo zal zijn.
Avatar
Raymond | 07 juni 2011 17:56 | #199008
Idd heel spannend het begint zo...
Avatar
offensive | 07 juni 2011 17:58 | #199009
we krijgen blood te zien moest me geboorte datum invoeren op de Nintendo site haha hardcoregames dus :-P
Avatar
Raymond | 07 juni 2011 17:58 | #199010
Ik hoefde helemaal geen geboorte datum in te vullen
Avatar
offensive | 07 juni 2011 18:00 | #199011
Bij Nintendos eigen livestream site
Avatar
Raymond | 07 juni 2011 18:01 | #199012
ja daar ben ik nu ook maar het is al 18:01 uur en ik zie niks Weird
Avatar
Elm | 07 juni 2011 18:02 | #199013
zzz
Avatar
Nintendo_gamer | 07 juni 2011 18:02 | #199014
Ja!
Avatar
WiiGamer1 | 07 juni 2011 18:02 | #199015
Het begint!
Avatar
Raymond | 07 juni 2011 18:04 | #199016
idd lag aan mijn (---) internet moest ook een geboortedatum invullen
Avatar
WiiGamer1 | 07 juni 2011 18:06 | #199017
Ik hoor weer niks.
Avatar
WiiGamer1 | 07 juni 2011 18:17 | #199018
GOLD WII MOTE!!!!
Avatar
Nintendo_gamer | 07 juni 2011 18:18 | #199019
wow!
Avatar
Elm | 07 juni 2011 18:48 | #199020
Die controller *facepalm*
Avatar
WiiGamer1 | 07 juni 2011 18:50 | #199021
ZELDA HD!!!!
Avatar
Wessel | 07 juni 2011 18:53 | #199022
Wat een naam.. Hoor je het jezelf al zeggen? "Ik ga even Wii-U-en"

Edit: Bovendien hoop ik op een U-draw vervolg zodat ik kan gaan "Wii-U-U-drawen"
Avatar
Dinalfos | 07 juni 2011 19:03 | #199023
Nieuwe Smash Brothers, fuck yeah! Very Happy
Avatar
Richjuh | 07 juni 2011 19:17 | #199024
Dat worden een boel cockface Tekken Fighters.
Avatar
christian | 07 juni 2011 19:21 | #199025
oh my ****ing god man! nieuwe assassins creed? voor de WII-U? hey als je die naam herhaald, klinkt het als een sirene WIIUWIIUWIIUWIIUWIIUWIIU
Avatar
Ruben | 07 juni 2011 19:21 | #199026
De Wii U heeft leuke ideeën. En goede graphics. Helaas zijn de ideeën wat gimmicky, maar hopelijk maakt Nintendo het goed met de games.
Avatar
skull kid | 07 juni 2011 19:21 | #199027
ik zag ook mario part 9 WOW!
Avatar
Raymond | 07 juni 2011 19:30 | #199028
Super die Wii U!! Mariokart 3DS lijkt mij ook heel gaaf!
Avatar
offensive | 07 juni 2011 19:43 | #199037
woei die Zelda HD beelden zagen er wel gelikt uit zeg.
Avatar
maaslander | 07 juni 2011 19:46 | #199038
jaaa, super fossil fighters. Weet iemand daar de release datum van?

Plaats een reactie

Log in of registreer een account om een reactie te kunnen plaatsen.