In 2008 kwam TimeSplitters-ontwikkelaar Free Radical Design in moeilijk vaarwater en de uiteindelijke oplossing van de problemen was een overname van de studio door Crytek in 2009. Ellis heeft in een openhartig interview met EDGE gezegd dat Crytek met steun van de Engelse regering Free Radical Design voor een belachelijk laag bedrag heeft kunnen kopen.
Steve Ellis werkte ooit bij Rare Ltd. aan GoldenEye voor de Nintendo 64, maar heeft sinds het opzetten van de TimeSplitters-serie genoeg van het ontwikkelen van dure AAA-producties. Ellis is van mening dat vrijwel geen enkele first-person shooter winstgevend is en is na vier jaar nog steeds gefrustreerd dat hij geen uitgever kon vinden voor TimeSplitters 4:
"Ik ben in 2008 het hele jaar bezig geweest om met uitgevers een contract te regelen voor TimeSplitters 4. Al snel bleek dat er totaal geen interesse was om een spel te maken dat tegen de regels van het genre ingaat en iets grappigs of nieuws probeert, omdat het risico te groot is. Het grootste gedeelte van het risico zijn de torenhoge kosten, want in principe worden shooters die geen Call of Duty heten niet verkocht. Ik geloof dat Battlefield het wel aardig deed, maar buiten dat draait men verlies met min of meer iedere FPS. Kijk maar eens naar Crysis 2, het is een geweldig spel, maar de opbrengsten kwamen nog niet eens in de buurt van de ontwikkelkosten."
De in 2009 gelekte arwork was ongetwijfeld onderdeel van de pitch van Ellis.
Steve Ellis en een aantal van zijn collega's zijn gestopt met het maken van AAA-producties en richten zich nu op game-ontwikkeling voor iOS. Wat betreft de ontwikkeling van AAA-games is volgens Ellis een volgende generatie aan zet:
"We hebben meer dan een aantal console-generaties mee gedaan en hebben de business schrikbarend zien groeien, waardoor het niet meer bij ons past. Het is niet meer waar we voor tekenden toen we begonnen met games maken. Gelukkig zijn er genoeg anderen die hun opleiding afronden en niets liever willen dan AAA-games ontwikkelen dus laat hen het zelf ondervinden en dan kunnen wij wat anders gaan doen."