Ubisoft-personeel wil meer dan alleen shooters maken Nieuws | 14 mei 2012 19:53 | Auteur: Marcel | Bron: Eurogamer

Jade Raymond sprak met Eurogamer over de doelstellingen van haar nieuwe studio en de interne sfeer bij Ubisoft.

Het interview met Jade Raymond ging voornamelijk over het feit dat de dame aan de wieg stond van de Assassin's Creed-franchise en nu een team van meer dan 800 ontwikkelaars mag gaan begeleiden in Toronto. Jade werd een paar jaar geleden aangesteld als hoofd van Ubisoft Toronto en haar eerste taak is het ontwikkelen van een nieuwe Splinter Cell. Het blijft echter niet bij bekende franchises en shooters, want volgens Jade is het Ubisoft-personeel 'shooter moe' en wil men graag aan andere titels werken:

"Steeds meer medewerkers komen bij me en zeggen: "Ik hou van games en ik heb voor deze industrie gekozen, omdat ik zoveel ideeën heb. Ik kan niet steeds opnieuw shooters blijven maken. Ik sta niet eens op één lijn met de suggesties van gamers." De laatste tijd heb ik steeds vaker vergaderingen met dit onderwerp als aandachtspunt. Ja, het is tijd om ons tiener-medium een schop tussen de benen te geven.

Ik weet niet wanneer we als industrie besloten hebben om van iedere game een Michael Bay-film te maken om zo vijf miljoen units te verkopen, want er zijn andere opties."



Ubisoft kent een groot aantal games die niet onder de categorie van shooters vallen, zoals Just Dance, Rayman en meer, maar ook steeds meer 'niet-shooters' belanden op een zijspoor, zoals Beyond Good & Evil 2. Het is afwachten of Jade Raymond met haar nieuwe studio het tij kan keren.
Next articleSoftware-verkopen Nederland 5/5 - 11/5 2012: Oudjes houden de... Previous articleDemo Rayman Origins voor Nintendo 3DS vanaf donderdag te downloaden

Reacties van gebruikers

Avatar
christian | 14 mei 2012 19:58 | #208525
logisch, al die shooters zijn inmiddels te veel op elkaar gaan lijken. maar ubisoft werkt toch sowieso wel aan erg veel andere games? rayman, rabbids, assassin's creed, noem maar op
Avatar
vitom10 | 14 mei 2012 20:11 | #208526
collapse
Zolang het geen Call of duty of battlefield heet, verkoopt het niet
Avatar
christian | 14 mei 2012 21:57 | #208527
Reactie op post #208526 van vitom10
wow jij moet ff vaker rondkijken
Avatar
Markiewong | 14 mei 2012 23:13 | #208530
Reactie op post #208526 van vitom10
Die games verkopen grootendeels alleen omdat ze gehypted zijn. Als ze zo doorgaan vraag ik me af hoe lang het shooter genre nog zo goed zal blijven doen...Dit wordt sneller uitgemolken dan elk andere genre
Avatar
MVG | 16 mei 2012 10:48 | #208575
Maken ze daarom zoveel games met rabbids? Om geen shooters te hoeven maken? Razz Originaliteit is ook moeilijk aan te brengen in dat genre, zeker na die post over "Timesplitters 4" laatst. Consumenten willen geen originaliteit! Jammer, maar men heeft liever steeds dezelfde formule. En dat verkoopt. Eigenlijk is dat dom, niet?

Nouja, shooters hoef ik ook niet. Een enkele is leuk, maar verder geef ik er weinig om. Al zijn er genoeg games met rabbids, Ubisoft. Verzin iets nieuws!

Plaats een reactie

Log in of registreer een account om een reactie te kunnen plaatsen.